Nem tudta megmagyarázni Gulyás, miért pont most vezették be a háborús veszélyhelyzet
Korábban a kormány még arról beszélt, hogy remélik, nem kell bevezetni a veszélyhelyzetet, az események alakulásától tették függővé.
Korábban a kormány még arról beszélt, hogy remélik, nem kell bevezetni a veszélyhelyzetet, az események alakulásától tették függővé.
Ha belépsz egy klubba, az azt jelenti, hogy betartod annak előírásait, és nem csinálod azt, amit éppen jónak tartasz. Előbb vagy utóbb jelentős következményekkel kell járnia, ha mégsem így cselekedsz – hangsúlyozza a The Guardian szerkesztőségi állásfoglalása.
Az ötödik Orbán-kormány első intézkedésével elvonja a multiktól és a bankoktól az extraprofit nagy részét, erről jönnek részletek a csütörtöki kormányinfón, amelyen Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő mellett Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter is részt vesz. Élő közvetítésünk.
A magyar szövetség előbb bejelentette, hogy nem kapta meg a szükséges garanciákat, aztán megpróbált tovább tárgyalni róluk a kormánnyal és elérni, hogy a nemzetközi szövetség kitolja a pályázati határidőt. Nem jártak sikerrel. Sajtóértesülések szerint Orbán Viktor azért vonakodott támogatni a pályázatot, mert felmerült, kizárják róla az oroszokat.
A szerdai extraprofit-adós bejelentés a padlóra küldte a forintot, és ma még lesz egy Kormányinfó is, ahol elmondják a részleteket.
Magyarországon immár állandó lett a vészhelyzet, miközben Orbán Viktor szinte teljes egészében kézben tartja a politikai rendszert. A Fidesz, a szövetségesei és a lakájai uralják az igazságszolgáltatást, a sajtót javarészt baráti oligarchák ellenőrzik. Vagyis úgy tűnik, a miniszterelnöknek aligha van szüksége több hatalomra, ám mégis kihirdette a szükséghelyzetet, aminek révén rendeleti úton irányíthatja az országot – olvasható a brit lap összeállításában.
Kiderült az is, kik lesznek az új közigazgatási államtitkárok.
A 21. században még mindig sok mindenre elég egy filctoll és egy A/4-es papírlap.
A kormány nemzetközi szóvivője szerint a Covid-veszélyhelyzet alatti rendeleti kormányzás sem lökte autoriter káoszba a kormányt, és a háborús veszélyhelyzet sem fogja. Hozzátette: a parlamentnek továbbra is jóvá kell hagynia a kormány lépéseit.
Az elvont extraprofitból finanszírozza a kormány a rezsicsökkentést, illetve a honvédség fejlesztését. A konkrét számokat csütörtökön jelentik be.
Az ukrajnai háború miatt az új kormány egyik első intézkedéseként életbe léptetett veszélyhelyzetben különös jelentőséggel bír a militáns elnevezéssel létrehozott új kormányzati politikai döntéshozó fórum, a Védelmi Tanács. Ez a kormány mellett eddig működő Nemzetbiztonsági Kabinet helyébe lép, elnöke viszont már nem a belügyminiszter, hanem Orbán Viktor, ráadásul jog- és hatásköre is jelentősen bővül, de furcsa módon Rogán Antal nem tagja.
"Délután bejelentés" – közölte Orbán Viktor miniszterelnök az éppen zajló kormányülésről, ahol állítása szerint "fontos döntések" készülnek.
A magyar miniszterelnök szerint a liberális demokrácia, a jogállam térdre kényszeríthető, csak a megfelelő eszközöket kell hozzá megtalálni. Amerikai elvtársainak tartott előadásában azonban volt néhány fontos dolog, amiről jobbnak látta nem beszélni.
Magyarország fürdik a tengerentúli konzervatívok figyelmében, egyfajta antiliberális Disneylanddé vált, miközben a miniszterelnök távozásra kényszerítette a CEU-t vagy éppen radikálisan visszaszorította a média sokszínűségét. Lapszemle.
Huszonnégy órát sem adott magának és a kormánynak Orbán Viktor arra, hogy bejelentsék az első intézkedéseket, amelyeket az ukrajnai háború miatt szerda nulla órától életbe lépett veszélyhelyzet jegyében meghoznak. A tervek nyilván jó ideje megvannak, már csak a körítés kellett ezek bevezetéséhez. Hogy pontosan mit találtak ki, egyelőre nem tudni, azért megnéztük, mi jöhet szóba. Részben találgattunk, és valószínűleg nem minden tippünk jön be, de abból indultunk ki, hogy az elmúlt tizenkét évben olyat még nem láttunk, amikor Orbán Viktor kormánya valamit ne mert volna meglépni.
A miniszterek eskütétele után jelentette be a döntést Orbán Viktor.
Letették az esküt a Parlamentben Orbán Viktor ötödik kormányának miniszterei kedd délután. Fotóink a helyszínről.
Egyelőre nem világos, hogy mit készül közölni a kormányfő.
Kedden letették az esküt a Parlamentben Orbán Viktor ötödik kormányának miniszterei. Előtte a miniszterelnök mutatta be a 14 tárcavezetőt.
A miniszterelnök ezt levélben közölte az uniós állam- és kormányfőket tömörítő testület elnökével.